Konference - užitečné informace

Národní technická knihovna Technická 6 Praha 6 - Dejvice

Knihovna se nachází mezi ulicemi Thákurova, Studentská, Technická a Flemingovým náměstím (mapa). Nejbližší zastávky jsou:

  • Dejvická (Metro A) – výstup na ulici Šolínova/Vysoké školy
  • Lotyšská nebo Dejvická (tramvajové zastávky)
  • Dejvická (autobusová zastávka)

Konferenční sál

Ballingův sál má kapacitu 196 míst v hledišti a 50 míst na balkóně. 182 míst v hledišti nabízí připojení notebooků k elektrické a datové síti; sál je pokryt bezdrátovou sítí s přístupem na internet. Sál je bezbariérový, nabízí vlastní zázemí šatny a vlastní toalety. V přízemí je propojen s tzv. noční studovnou, ve které se podává oběd.

Ubytování

Účastníci si ubytování zařizují sami. Tipy na hotely poblíž NTK

Doprava do NTK

Informace o dopravě do knihovny jsou uvedeny na webu NTK.

NTK je velmi dobře dostupná pražskou MHD. Nejbližší zastávkou metra, tramvají i autobusů je Dejvická.

  • doprava z Hlavního (Wilsonova) nádraží: použijte metro - červenou trasu C ve směru Háje a ve stanici Muzeum přestupte na zelenou trasu A. Pokračujte do stanice Dejvická.
  • doprava z autobusového nádraží Florenc: nejvhodnější je metro. Použijte červenou trasu C ve směru Háje a ve stanici Muzeum přestupte na zelenou trasu A. Pokračujte do stanice Dejvická.

Jízdenky na MHD

Můžete si koupit tři druhy jízdenek: celodenní jízdenka za 110 Kč platí 24 hodin, jednorázová jízdenka za 32 Kč platí 90 minut od jejího označení, jednorázová jízdenka za 24 Kč platí 30 minut od označení. Jízdenku lze použít pro všechny druhy dopravních prostředků - metro, autobusy, tramvaje, některé příměstské linky vlaků. Jízdenka musí být označena před prvním vstupem do značeného prostoru metra nebo po prvním vstupu do autobusu, příp. tramvaje. Lze ji zakoupit v automatech, ve stanicích metra, prodejnách tabáku, v novinových kioscích či prostřednictvím mobilního telefonu.

Na stránkách Dopravního podniku hl. města Prahy najdete podrobnosti o jízdném v MHD a také formulář pro vyhledání spojení.

NUŠL poskytuje centrální přístup k informacím o šedé literatuře vznikající v ČR v oblastech vědy, výzkumu a vzdělávání.

Vyhledávání v NUŠL

najdete na adrese www.nusl.cz .

Novinky a zajímavosti z oblasti šedé literatury a repozitářů sdílíme také na Facebooku:

Provozovatelem NUŠL je Národní technická knihovna v Praze.
NTK