Rádi bychom vyzvali všechny, kteří by měli zájem přednášet na letošní Konferenci o šedé literatuře a repozitářích, k přihlášení svého příspěvku. Více informací a odkaz na přihlašovací formulář najdete zde.

Na webu organizace GreyNet jsou vystaveny prezentace z workshopu o uchovávání šedé literatury, který proběhl na konci listopadu v Amsterdamu.

Právě jsme zveřejnili sborník přednášek z letošního ročníku konference. Sborník je v anglickém jazyce, můžete si ho prohlédnout online nebo stáhnout ve formátu PDF. Sborník je uvolněn pod licencemi Creative Commons.

Na webu konference si můžete prohlédnout všechny prezentace přednášejících na letošním ročníku konference, několik fotografií a evaluaci letošního ročníku. V průběhu listopadu a prosince přibudou ještě videozáznamy z přednášek a plné texty příspěvků.

Bezplatný workshop k licencím Creative Commons se bude konat v úterý 3. 11. v NTK (učebna PC 02). Akce je určená PR pracovníkům, fundraiserům, grafikům, knihovníkům, zkrátka všem, kdo mají na starosti přípravu prezentačních materiálů, pozvánek, letáků, plakátů, výročních zpráv nebo spravují webové stránky, účty na sociálních sítích apod.

Kromě 8. ročníku Konference o šedé literatuře a repozitářích se pomalu blíží i Mezinárodní konference o šedé literatuře GL17. Letos se bude konat v Amsterdamu 1. - 2. prosince a konferenci bude předcházet 1-denní workshop zaměřený na dlouhodobé uchovávání šedé literatury.

Konference o šedé literatuře a repozitářích se blíží. Program je hotový, přednášející dokončují své prezentace, ale registrace stále běží až do 18. října. Více informací o konferenci a odkaz na registrační formulář najdete na webu konference.

Právě byla otevřena registrace na Konferenci o šedé literatuře a repozitářích. Účast na konferenci je zdarma, stačí vyplnit online přihlašovací formulář do 18. října. Více informací o konferenci a odkaz na formulář najdete na webu konference.

Program 8. ročníku Konference o šedé literatuře a repozitářích je na světě. Můžete se těšit na 6 příspěvků z českého prostředí a 5 zahraničních příspěvků. Více informací o konferenci na jejím webu.

V prvním pololetí se rozrostl počet neziskových organizací, které spolupracují s NUŠL. Své kolekce v NUŠL nově mají Člověk v tísni, Hestia, GLE, Sdružení pro integraci a migraci a Ekodomov. Certifikované metodiky z výzkumu do NUŠL vkládají Výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, Národní muzeum a některá pracoviště Univerzity Karlovy.

NUŠL poskytuje centrální přístup k informacím o šedé literatuře vznikající v ČR v oblastech vědy, výzkumu a vzdělávání.

Vyhledávání v NUŠL

najdete na adrese www.nusl.cz .

Novinky a zajímavosti z oblasti šedé literatury a repozitářů sdílíme také na Facebooku:

Provozovatelem NUŠL je Národní technická knihovna v Praze.
NTK