V repozitáři GreyGuide jsou volně dostupné plné texty příspěvků z Mezinárodní konference o šedé literatuře GL18, která se konala 28. a 29. listopadu 2016 v New Yorku.

NUŠL má novou koordinátorku obsahu - Petru Černohlávkovou. Zároveň NUŠL opustila Petra Pejšová. Aktuální kontakty na členy týmu NUŠL najdete zde.

GL19 - call for papers

09. únor 2017

Mezinárodní konference o šedé literatuře GL19 právě vyhlásila call for papers. Zasílat abstrakty příspěvků v angličtině je možné do 15. dubna, následně je zhodnotí programový výbor. Konference se bude konat 23. a 24. října v Římě.

ETD2017 Symposium

05. leden 2017

20. výroční konference "ETD2017 Symposium" o elektronických vysokoškolských kvalifikačních prací se bude konat 7. - 9. srpna 2017 ve Washingtonu. Momentálně je možné přihlašovat na tuto konferenci příspěvky a postery a to až do 28. února.

Sborník příspěvků z 9. ročníku Konference o šedé literatuře v anglickém jazyce už je k dispozici všem zájemcům, a to pod licencí Creative Commons CC-BY-SA. V příštím roce příspěvky vyjdou také v mezinárodním časopise The Grey Journal.

Příspěvky z konference GL18

06. prosinec 2016

Před týdnem proběhla Mezinárodní konference o šedé literatuře GL18 v New Yorku a první příspěvky z konference jsou už volně dostupné v repozitáři GreyGuide.

Mezinárodní konference o šedé literatuře GL 18 se blíží, 21. listopadu končí možnost registrace. Konference se koná v New York Academy of Medicine od 28. do 29. listopadu. Na konferenci navazují další 2 akce spojené se šedou literaturou. 30. listopadu se bude konat workshop Grey Literature: Intro and Search Strategies a 1. prosince workshop GreyLit Wikipedia Edit-a-Thon, obě akce zdarma, rovněž v New York Academy of Medicine.

Na webové stránce 9. ročníku Konference o šedé literatuře a repozitářích je už vystavený odkaz do repozitáře NUŠL na české i anglické prezentace všech přednášejících. Najdete zde i evaluaci letošního ročníku konference a pár fotografií.

Podrobný program 9. ročníku Konference o šedé literatuře a repozitářích s abstrakty jednotlivých příspěvků najdete na našem webu. Registrace na konferenci je možná až do 16. října.

Právě jsme spustili registraci na 9. ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích, přihlašování bude možné do 16. října. Program a další informace na webu konference.

NUŠL poskytuje centrální přístup k informacím o šedé literatuře vznikající v ČR v oblastech vědy, výzkumu a vzdělávání.

Vyhledávání v NUŠL

najdete na adrese www.nusl.cz .

Novinky a zajímavosti z oblasti šedé literatury a repozitářů sdílíme také na Facebooku:

Provozovatelem NUŠL je Národní technická knihovna v Praze.
NTK