Osobní archivy v NUŠL

05. červen 2017

V digitálním repozitáři NUŠL mohou svou šedou literaturu ukládat nejenom instituce, ale i jednotliví autoři. Podrobné informace najdete zde a můžete se podívat na již existující osobní archivy v NUŠL.

Partnerská síť NUŠL

23. květen 2017

I v letošním roce se partnerská síť institucí spolupracujících s NUŠL rozrůstá. Spolupráce s Univerzitou Karlovou už byla zmíněna v poslední aktualitě, ale nově se zapojily i další instituce - CENIA, Výzkumný a vývojový ústav dřevařský, Muzeum východních Čech v Hradci Králové nebo Česká asociace ergoterapeutů.

Univerzita Karlova má nový repozitář pro vysokoškolské kvalifikační práce v systému Dspace. Ale prohlížet si je můžete i v NUŠL, kam jsou záznamy na základě spolupráce s univerzitou sklízeny.

Rádi bychom vyzvali všechny zájemce k přihlášení odborných příspěvků na tuto konference. Podrobné informace a přihlašovací formulář najdete zde.

Začalo jaro a s ním i přípravy na 10. ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích. Letos bude opět 19. října v NTK a už příští týden bude možné přihlašovat příspěvky na tuto konferenci.

V repozitáři GreyGuide jsou volně dostupné plné texty příspěvků z Mezinárodní konference o šedé literatuře GL18, která se konala 28. a 29. listopadu 2016 v New Yorku.

NUŠL má novou koordinátorku obsahu - Petru Černohlávkovou. Zároveň NUŠL opustila Petra Pejšová. Aktuální kontakty na členy týmu NUŠL najdete zde.

GL19 - call for papers

09. únor 2017

Mezinárodní konference o šedé literatuře GL19 právě vyhlásila call for papers. Zasílat abstrakty příspěvků v angličtině je možné do 15. dubna, následně je zhodnotí programový výbor. Konference se bude konat 23. a 24. října v Římě.

ETD2017 Symposium

05. leden 2017

20. výroční konference "ETD2017 Symposium" o elektronických vysokoškolských kvalifikačních prací se bude konat 7. - 9. srpna 2017 ve Washingtonu. Momentálně je možné přihlašovat na tuto konferenci příspěvky a postery a to až do 28. února.

Sborník příspěvků z 9. ročníku Konference o šedé literatuře v anglickém jazyce už je k dispozici všem zájemcům, a to pod licencí Creative Commons CC-BY-SA. V příštím roce příspěvky vyjdou také v mezinárodním časopise The Grey Journal.

NUŠL poskytuje centrální přístup k informacím o šedé literatuře vznikající v ČR v oblastech vědy, výzkumu a vzdělávání.

Vyhledávání v NUŠL

najdete na adrese www.nusl.cz .

Novinky a zajímavosti z oblasti šedé literatury a repozitářů sdílíme také na Facebooku:

Provozovatelem NUŠL je Národní technická knihovna v Praze.
NTK