Prezentace z workshopu vedeného panem Joachimem Schöpfelem z univerzity v Lille najdete v repozitáři NUŠL.

Nejen "šedá" konference v Praze se blíží, Mezinárodní konference o šedé literatuře GL19 se koná 23. a 24. října v Římě. Ještě posledních pár dnů je možné využít levnějšího registračního poplatku.

Právě jsme spustili registraci na 10. ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích a na workshop "Výzkumná data a dizertace". Přihlašování na obě akce bude možné do 16. října. Program a další informace najdete na našem webu.

K letošní jubilejní desáté Konferenci o šedé literatuře a repozitářích máme malý bonus - den před konferencí (středa 18. října) se bude konat workshop Výzkumná data a dizertace, který povede doborník na slovo vzatý - pan Joachim Schöpfel z Univerzity v Lille.

Předběžný program 10. ročníku Konference o šedé literatuře a repozitářích je na světě! A letos se navíc bude konat den před vlastní konferencí workshop o výzkumných datech spojených s dizertacemi. Více na webu konference.

Osobní archivy v NUŠL

05. červen 2017

V digitálním repozitáři NUŠL mohou svou šedou literaturu ukládat nejenom instituce, ale i jednotliví autoři. Podrobné informace najdete zde a můžete se podívat na již existující osobní archivy v NUŠL.

Partnerská síť NUŠL

23. květen 2017

I v letošním roce se partnerská síť institucí spolupracujících s NUŠL rozrůstá. Spolupráce s Univerzitou Karlovou už byla zmíněna v poslední aktualitě, ale nově se zapojily i další instituce - CENIA, Výzkumný a vývojový ústav dřevařský, Muzeum východních Čech v Hradci Králové nebo Česká asociace ergoterapeutů.

Univerzita Karlova má nový repozitář pro vysokoškolské kvalifikační práce v systému Dspace. Ale prohlížet si je můžete i v NUŠL, kam jsou záznamy na základě spolupráce s univerzitou sklízeny.

Rádi bychom vyzvali všechny zájemce k přihlášení odborných příspěvků na tuto konference. Podrobné informace a přihlašovací formulář najdete zde.

Začalo jaro a s ním i přípravy na 10. ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích. Letos bude opět 19. října v NTK a už příští týden bude možné přihlašovat příspěvky na tuto konferenci.

NUŠL poskytuje centrální přístup k informacím o šedé literatuře vznikající v ČR v oblastech vědy, výzkumu a vzdělávání.

Vyhledávání v NUŠL

najdete na adrese www.nusl.cz .

Novinky a zajímavosti z oblasti šedé literatury a repozitářů sdílíme také na Facebooku:

Provozovatelem NUŠL je Národní technická knihovna v Praze.
NTK