V červnu jedna konference stíhá druhou. Uvádíme výběr těch, které jsou zaměřené na digitální repozitáře: Open Repositories 2018 letos bohužel až v USA, Otevřené repozitáře v Brně nebo MELCom International Conference v Budapešti.

GL20 - program konference

14. květen 2018

Program International Conference on Grey Literature GL20 (New Orleans, 3. - 4. prosince) je hotov. Na programu Konference o šedé literatuře a repozitářích (Praha, 24. října) pracujeme, program vypadá slibně a bude uveřejněn v průběhu června.

Akce, která může být zajímavá zejména pro správce repozitářů, řešitele a administrátory projektů i samotné výzkumníky: národní workshop, který pořádá OpenAIRE ve spolupráci s Technologickým centrem AV ČR 26. dubna v budově Technologického centra. Workshop poskytne informace o fungování projektu OpenAIRE a aktuální informace z oblasti otevřeného přístupu k vědeckým informacím.

Stále hledáme odborné příspěvky na konferenci a to jak naši Konferenci o šedé literatuře a repozitářích (Praha, 24. října) do 14. května, tak i na mezinárodní International Conference on Grey Literature (New Orleans, USA, 3. - 4. prosince) do 15. dubna.

Právě jsme spustili přihlašování odborných příspěvků na 11. ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích. Letos se bude konference konat opět v NTK, 24. října. Pro všechny, kdo by měli zájem na konferenci vystoupit jsou připraveny další informace a přihlašovací formulář na našem webu.

Pořádatelé Mezinárodní konference o šedé literatuře (International Conference on Grey Literature) už mají otevřenou výzvu k přihlašování příspěvků. Příspěvky je možné přihlašovat do 15. dubna, od 15. května bude možné hlásit se i s postery. Konference probhně začátkem prosince v New Orleans.

Poslední chybějící výstup z 10. ročníku Konference o šedé literatuře a repozitářích - videonahrávky přednášek - už jsou na světě. Videa najdete v záznamech v repozitáři NUŠL.

Data Papers Workshop

05. leden 2018

S novým rokem přicházejí i nové akce. GreyNet pořádá další workshop z řady GreyForum - Data Papers Workshop, v úterý 20. března na půdě University of Florida. A máme dobrou zprávu, podobný workshop se zahraničními lektory nejspíš uspořádáme v říjnu i v Praze.

Mezinárodní organizace GreyNet ve spolupráci s CNR-ISTI provozuje portál pro šedou literaturu GreyGuide. Najdete zde tutoriály, videa, odkazy na weby o šedé literatuře, ale také materiály z Mezinárodních konferencí o šedé literatuře (International Conference on Grey Literature) - postery, sborníky aj..

Na stránce letošní konference jsou k dispozici prezentace přednášejících, fotografie z konference a evaluace letošního ročníku. Sborník bude uveřejněn v průběhu prosince.

NUŠL poskytuje centrální přístup k informacím o šedé literatuře vznikající v ČR v oblastech vědy, výzkumu a vzdělávání.

Vyhledávání v NUŠL

najdete na adrese www.nusl.cz .

Novinky a zajímavosti z oblasti šedé literatury a repozitářů sdílíme také na Facebooku:

Provozovatelem NUŠL je Národní technická knihovna v Praze.
NTK