Nově začínají být dostupné také videa z přednášek z International Conference on Grey Literature. Záznamy přednášek najdete na portálu vědeckých videí TIB AV-Portal, který sám o sobě stojí za prozkoumání.

Letní čtení

20. červenec 2018

Léto a dovolené jsou v plném proudu. Třeba přijde chuť i na nějaké odborné čtení, třeba i o šedé literatuře?
Grey is the New Black: How to keep up with Grey Literature in the Academic Library?
Impact of disruptive technologies on grey Literature management

Předběžný program 11. Konference o šedé literatuře a repozitářích je na světě a registrace už je spuštěná. Konference se bude konat 24. října v NTK a doporučujeme i workshop Data papers: The Why and How věnovaný práci s výzkumnými daty o den dříve.

V červnu jedna konference stíhá druhou. Uvádíme výběr těch, které jsou zaměřené na digitální repozitáře: Open Repositories 2018 letos bohužel až v USA, Otevřené repozitáře v Brně nebo MELCom International Conference v Budapešti.

GL20 - program konference

14. květen 2018

Program International Conference on Grey Literature GL20 (New Orleans, 3. - 4. prosince) je hotov. Na programu Konference o šedé literatuře a repozitářích (Praha, 24. října) pracujeme, program vypadá slibně a bude uveřejněn v průběhu června.

Akce, která může být zajímavá zejména pro správce repozitářů, řešitele a administrátory projektů i samotné výzkumníky: národní workshop, který pořádá OpenAIRE ve spolupráci s Technologickým centrem AV ČR 26. dubna v budově Technologického centra. Workshop poskytne informace o fungování projektu OpenAIRE a aktuální informace z oblasti otevřeného přístupu k vědeckým informacím.

Stále hledáme odborné příspěvky na konferenci a to jak naši Konferenci o šedé literatuře a repozitářích (Praha, 24. října) do 14. května, tak i na mezinárodní International Conference on Grey Literature (New Orleans, USA, 3. - 4. prosince) do 15. dubna.

Právě jsme spustili přihlašování odborných příspěvků na 11. ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích. Letos se bude konference konat opět v NTK, 24. října. Pro všechny, kdo by měli zájem na konferenci vystoupit jsou připraveny další informace a přihlašovací formulář na našem webu.

Pořádatelé Mezinárodní konference o šedé literatuře (International Conference on Grey Literature) už mají otevřenou výzvu k přihlašování příspěvků. Příspěvky je možné přihlašovat do 15. dubna, od 15. května bude možné hlásit se i s postery. Konference probhně začátkem prosince v New Orleans.

Poslední chybějící výstup z 10. ročníku Konference o šedé literatuře a repozitářích - videonahrávky přednášek - už jsou na světě. Videa najdete v záznamech v repozitáři NUŠL.

NUŠL poskytuje centrální přístup k informacím o šedé literatuře vznikající v ČR v oblastech vědy, výzkumu a vzdělávání.

Vyhledávání v NUŠL

najdete na adrese www.nusl.cz .

Novinky a zajímavosti z oblasti šedé literatury a repozitářů sdílíme také na Facebooku:

Provozovatelem NUŠL je Národní technická knihovna v Praze.
NTK