Archiv aktualit 2013

31. prosinec 2013

 • 7. ročník Semináře ke zpřístupňování šedé literatury

Další ročník semináře se bude konat 22. října 2014 v Ballingově sále v Národní technické knihovně.

 • GL 15 online stream

2. a 3. prosince je možné sledovat online stream z 15th International conference on Grey Literature.

 • Seminář Creative Commons 4.0

14. listopadu se v Národní technické knihovně koná seminář, na kterém bude představena nová verze veřejných licencí Creative Commons. Zazní ale i základní informace o veřejných licencích a možnostech jejich využití. Účast na semináři je zdarma, stačí se zaregistrovat. Více informací a registrační formulář najdete zde.

 • Sborník z 6. ročník Semináře ke zpřístupňování šedé literatury

Prezentace a příspěvky z 6. ročníku semináře (23. 10. 2013 v NTK v Praze) najdete zde.

 • Záznamy VŠKP z Univerzity Palackého v Olomouci v NUŠL

Univerzita Palackého v Olomouci se připojila k partnerské síti NUŠL. Záznamy VŠKP z UPOL od roku 2010 jsou vyhledatelné prostřednictvím Centrálního rozhraní NUŠL.

 • 6. ročník Semináře ke zpřístupňování šedé literatury

Registrace na 6. ročník semináře (23. 10. 2013 v NTK v Praze) stále trvá, až do 20. října. Věříme, že vás zaujme program.

 • Blok o veřejných licencích Creative Commons na Muzejní noci v NTK

Letošní Noc v knihovně v NTK přinese krom jiného programu také informační blok o veřejných licencí Creative Commons. Pokud vás toto téma zajímá, navštivte NTK tuto sobotu 14. září, informační blok bude probíhat na 3. NP od 19:00 do 23:30. Celý program Noci v knihovně najdete na webu NTK.

 • 6. ročník Semináře ke zpřístupňování šedé literatury

Registrace na 6. ročník semináře (23. 10. 2013 v NTK v Praze) již byla spuštěna. Program i odkaz na přihlašovací formulář najdete zde. Účast na semináři je zdarma.

 • GreyGuide

Pokud máte zájem o šedou literauru, nebo s ní přímo pracujete, můžete navšívit GreyGuide - online forum a repozitář, který zachycuje praktické informace, pokyny a metody z oblasti zpracování šedé literatury.

 • Manuál k vyhledávání v NUŠL

Pro stávající, ale hlavně nové uživatele NUŠL je připraven manuál ve formě prezentace, který objasní, co je NUŠL a jak v něm hledat. Manuál si můžete prohlédnout nebo stáhnout na Slideshare nebo v repozitáři NTK. Brzy bude umístěn i v nápovědě ve vyhledávacím rozhraní NUŠL.

 • Workshop na téma "šedá literatura a právní problematika" v Amsterdamu

Workshop s názvem "Grey Literature and Information Rights: On Law and Practice" se bude letos konat v Amsterdamu 14. listopadu 2013. Tato akce je určena knihovníkům, archivářům, informačním profesionálům i vydavatelům. Více informací najdete zde.

 • Nové spolupracující instituce

Od nového roku se do partnerské sítě NUŠL zapojily Severočeské muzeum v Liberci, společnost Agrotest fyto, Památník národního písemnictví v Praze a Národní technické muzeum.

 • Zajímají vás veřejné licence a právní problematika elektronického publikování?

Pak by vás mohla zaujmout následující publikace, které se tomuto tématu věnuje: Veřejné licence v České republice .

 • Výzva k přihlášení odborných příspěvků na 6. ročník Semináře ke zpřístupňování šedé literatury

Národní technická knihovna pořádá 23. října již 6. ročník Semináře ke zpřístupňování šedé literatury. Rádi bychom vyzvali všechny zájemce k přihlášení odborných příspěvků na tento seminář. Více informací včetně formuláře pro přihlášení příspěvků najdete na stránce semináře. Návrhy na příspěvky je možné podávat do 17. května 2013.

 • Call for papers - GL 15

Do 8. dubna 2013 je možné podat návrh na odborný příspěvek na 15. ročník Mezinárodní konference o šedé literatuře (Fifteenth International Conference on Grey Literature), která se bude konat 2. - 3. prosince 2013 v Bratislavě. Více informací najdete zde

 • Obsah repozitáře NUŠL je nyní možné prohledávat i prostřednictvím vyhledavače Summon na stránkách NTK

Zájemci o veškeré informační zdroje, které nabízí Národní technická knihovna, mohou vyhledávat pomocí jednotného vyhledavače Summon NTK. Vyhledávat zde tedy můžete i záznamy a dokumenty z repozitáře NUŠL.

 • Nové spolupracující instituce

Na přelomu roku se připojily k partnerské síti NUŠL dvě nové instituce - Uměleckoprůmyslové museum a Moravská galerie v Brně.

Next Post Previous Post

NUŠL poskytuje centrální přístup k informacím o šedé literatuře vznikající v ČR v oblastech vědy, výzkumu a vzdělávání.

Vyhledávání v NUŠL

najdete na adrese www.nusl.cz .

Novinky a zajímavosti z oblasti šedé literatury a repozitářů sdílíme také na Facebooku:

Provozovatelem NUŠL je Národní technická knihovna v Praze.
NTK