Pořádatelé Mezinárodní konference o šedé literatuře (International Conference on Grey Literature) už mají otevřenou výzvu k přihlašování příspěvků. Příspěvky je možné přihlašovat do 31. března. Konference proběhne 22. až 23. října v Hannoveru.

Vzpomínka na Mezinárodní konferenci o šedé literatuře v prosinci 2018. K prohlédnutí je dostupný i Program Book s předběžnou podobou jednotlivých prezentací. Další materiály budou brzy dostupné na portálu GreyGuide.

Poslední výstup z letošní Konference o šedé literatuře a repozitářích - recenzovaný sborník příspěvků je na světě. Připravený ke čtení v repozitáři NTK.

Videozáznamy přednášek z 11. ročníku Konference o šedé literatuře a repozitářích už jsou na světě. Najdete je v záznamech v repozitáři NTK.

Fotografie z letošní Konference o šedé literatuře a repozitářích jsou k dispozici zde. Následovat budou video záznamy z přednášek.

Letošní konference je za námi, kdo nestihl, prezentace přednášjících najde v repozitáři NUŠL.

Konference se blíží

06. září 2018

Léto je pryč a podzimní akce - 11. ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích - se nám blíží mílovými kroky. Komu by nestačila konference, může přijít i na workshop k výzkumným datům. Registrace na obě akce je spuštěná, více informací najdete na konferenčním webu.

Nově začínají být dostupné také videa z přednášek z International Conference on Grey Literature. Záznamy přednášek najdete na portálu vědeckých videí TIB AV-Portal, který sám o sobě stojí za prozkoumání.

Letní čtení

20. červenec 2018

Léto a dovolené jsou v plném proudu. Třeba přijde chuť i na nějaké odborné čtení, třeba i o šedé literatuře?
Grey is the New Black: How to keep up with Grey Literature in the Academic Library?
Impact of disruptive technologies on grey Literature management

Předběžný program 11. Konference o šedé literatuře a repozitářích je na světě a registrace už je spuštěná. Konference se bude konat 24. října v NTK a doporučujeme i workshop Data papers: The Why and How věnovaný práci s výzkumnými daty o den dříve.

NUŠL poskytuje centrální přístup k informacím o šedé literatuře vznikající v ČR v oblastech vědy, výzkumu a vzdělávání.

Vyhledávání v NUŠL

najdete na adrese www.nusl.cz .

Novinky a zajímavosti z oblasti šedé literatury a repozitářů sdílíme také na Facebooku:

Provozovatelem NUŠL je Národní technická knihovna v Praze.
NTK